تبلیغات
SOSOZ - با وجود اینکه عمر اسلام را به ایران آورد چرا ما ایرانیان شیعه هستیم؟- ارسال توسط خانم دکتر زهره اخوان مقدم

 بسم الله الرحمن الرحیم

 

باسلام و عرض ادب؛ فردی از من سوالی کرد. پاسخی دادم که شما هم می دانید و می توانید بهتر از من جواب بدهید. فقط چون جملات آخرش از دکتر پاکتچی است و مطلب مهمی دربردارد برایتان ارسال می کنم

سوال:

با وجود اینکه عمر اسلام را به ایران آورد چرا ما ایرانیان شیعه هستیم؟

پاسخ:

الف) جواب نقضی: چه کسی گفته عمر، اسلام را به ایران آورده است؟!!! اشتباه نکنیم، عمر کشورگشائی کرد و تنها سلطه اعراب را بر ایران مسلط کرد ونه اسلام را!

ب) شاهدی که مدعای فوق را تایید می کند آن است که اصلا تبلیغ دین اسلام در دستور کار فاتحان اولیه نبوده است. حال آنکه ما فکر می کنیم با هر سپاه خلفا، تعدادی مبلغ دینی هم بوده اند تا تعدادی از ساکنان را مسلمان کنند. اصلا و به هیچ وجه چنین شاهدی در منابع تاریخی به چشم نمی خورد بلکه:

ج) بلکه فاتحان اولیه از اسلام آوردن مناطق مفتوحه دل خوشی نداشتند! چرا؟ چون می توانستند از مردمان آن مناطق خراج و جزیه بگیرند حال آنکه اگر مسلمان می شدند، نه تنها این مالیاتها قطع می شد، بلکه از بیت المال هم سهم می بردند! ما گزارش هایی از عمر و معاویه داریم که نزد آنها از مسلمان شدن عده ای از ایرانیان خبر می دهند که آن دو، اسلام ایرانیان! را قبول نکرده و به کارگزاران خود دستور دادند که همچنان جزیه گرفته شود! (حال با این سخنان چگونه می توان گفت عمر اسلام را به ایران آورد! عمر اسلام خشونت بار و تعصب آمیز را تبلیغ می کرد و پر واضح بود که پس از سرخوردگی ایرانیان، آنان به دنبال مکتبی باشند که تبعیض نژادی در آن نباشد و اسلام راستین را مبلغ باشد)

د) اهداف فتوحات از دیدگاه دکتر پاکتچی:

فتوحات به دو دلیل شکل گرفت:

1) جمعیت زیاد و کمبود علوفه دام

2) نارضایتی‌های داخلی مانند جنگهای رده = پس فتوحات نقش معطوف کردن فشارها به خارج داشته است

3)البته هدف دیگر فتوح کسب ثروت بوده است 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر